יצירת Database חדש עם MySQL

בסיס נתונים – Data Base – DB הכרחי להפעלת אתרי CMS כדוגמת ג'ומלה, וורדפרס, דרופל וכדומה. על מנת ליצור DB, יש לגשת לממשק CPANEL, כאשר ריסלרים יפתחו את ה-CPANEL של הדומיין הרלוונטי.

המדריך מתייחס לפנל הניהול של האחסון שלכם (Cpanel), על מנת שתוכלו לבצע את ההוראות במדריך יש לבצע כניסה לפנל הניהול. במידה ואתם לא יודעים כיצד, תוכלו להעזר במדריך הבא – https://jetserver.co.il/cpanel-login

לאחר כניסה למערכת CPANEL, יש לגלול את המסך עד לרובריקת Databases ולהקיש על האופציה MySQL Database Wizard. ליצירת בסיס נתונים 4 שלבים:

db-1

1.    השלב הראשון הנדרש הינו הגדרת שם לבסיס הנתונים:

db-2

לאחר כתיבת שם בסיס הנתונים, יש להקיש על Next Step למעבר לשלב הבא.

2.    בשלב השני, יש להגדיר עבור בסיס הנתונים שם משתמש וסיסמא:

db-3

ליצירת סיסמא מומלץ להשתמש במחולל הסיסמאות – Password Generator על מנת להגיע לחוזק סיסמא מקסימלי.

לאחר הגדרת שם המשתמש והסיסמא לבסיס הנתונים, יש להקיש על Create User למעבר לשלב הבא.

3.    שלב זה מיועד להגדרת הרשאות שונות עבור בסיס הנתונים החדש. על פי רוב, יש לסמן V בתיבת הסימון לצד המילים All Privileges על מנת לאפשר לבסיס הנתונים את כל האפשרויות:

db-4

לתשומת לבכם: יש להעתיק את הפרטים המסומנים במסגרת ולשמור אותם בצד (לצורך העניין, אפשר Copy & Paste פשוט אל Notepad). פרטים אלו כוללים את שם בסיס הנתונים, שם המשתמש והסיסמא. תצטרכו אותם במועד מאוחר יותר להגדרת באפליקציה שתתקינו.

לאחר סימון V לצד All Privileges והעתקת פרטי בסיס הנתונים לקובץ TXT, יש להקיש על Next Step למעבר לשלב הרביעי.

4.    השלב האחרון: אישור סיום יצירת בסיס הנתונים ואפשרויות יצירת בסיס נתונים חדש, הוספת משתמש לבסיס הנתונים החדש, חזרה למסך הראשי של CPANEL:

db-5