אחסון אתרים בקוד פתוח כולל בתוכו שני תחומים נרחבים מאד אשר שזורים זה בזה: אחסון אתרים – תחום טכנולוגי המאפשר הצגה ותפעול אתרי אינטרנט ויישומים מקוונים ברשת האינטרנט. קוד פתוח – סקריפטים /  קודים / מערכות ניהול תוכן, אשר קיימת עבורם אפשרות של גישה ישירה וחופשית לקוד המפיק את הנראות ואת התפעול המהווים כל אחד ממרכיבי האתר.

אחסון אתרים בקוד פתוח שונה מאחסון אתרים בקוד סגור: מערכות ניהול תוכן הכתובות ב- PHP והעושות שימוש בבסיס נתונים MySQL הינן מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח ועבורן דרוש אחסון אתרים בשרת מבוסס Linux. לעומת זאת, מערכות ניהול תוכן של מיקרוסופט – Dot.net וכן מערכות ניהול תוכן בהשכרה, הינן קוד סגור ולרוב דורשות אחסון אתרים בשרת Windows.

אחסון אתרים בקוד פתוח מאפשר לבעל האתר להתקין מערכות ניהול תוכן ולשנות את המבנה, הנראות והתפעול שלהן כראות עיניו. זאת, על ידי גישה ישירה וחופשית לקבצים ולבסיס הנתונים: שינוי קוד המקור, הוספת קוד חדש, הכלת עיצוב חדש למקטעים שונים או לכל האתר ועוד. חשוב להבין כי גם למערכות ניהול תוכן בקוד פתוח קיים רישיון שימוש אשר התנאי העיקרי שלו הינו מתן אפשרות עריכה חופשית של קוד המקור ואף הפצתו ללא הגבלות של זכויות יוצרים, אולם לא יוכל מפתח או מתכנת לייחס או לנכס לעצמו את קוד המקור ולא יוכל לעשות לעצמו הון על ידי מכירת קוד המקור.

אחסון אתרים בקוד פתוח

אחסון אתר בקוד פתוח עומד בחזית פיתוח טכנולוגיות רשת, שכן הוא מהווה פיתוח המבוסס על פעילות של קהילות קוד פתוח אשר מתכננות, בונות ומפתחות מערכות ניהול תוכן, משפרות ומשכללות אותן, מאבטחות אותן ומפיצות אותן לכל דורש ללא תמורה. כל זאת, על מנת להפוך את רשת האינטרנט לנגישה יותר ובטוחה יותר. נציג להלן מספר מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח ואת הקשר שלהן לתחום אחסון אתר.

מחפשים אחסון אתרים בקוד פתוח? צוות התמיכה של  עומד לרשותכם במענה מקצועי לכל שאלה. צרו עמנו קשר עוד היום:

077-5452546

ותוכלו ליהנות מכל היתרונות של עולם הקוד הפתוח.

 מערכות ניהול תוכן

חבילת אחסון בקוד פתוח מיועד לאחסון מערכות ניהול תוכן כגון: ג'ומלה, וורדפרס, דרופל, phpBB ומג'נטו. מערכות ניהול תוכן אלו מבוססות על שפת התכנות PHP וכן, עושות שימוש בבסיס נתונים MySQL. ג'ולמה, וורדפרס ודרופל הינן מערכות ניהול תוכן המיועדות לבניית קשת רחבה של אתרי אינטרנט, החל מאתרי תדמית ועד אתרי מסחר מקוון. מג'נטו לעומת זאת, מיועדת לבנייה ותפעול אתרי מסחר מקוון ואינה משמשת לאתרי תדמית. קיימים קווי דמיון רבים בין מערכות ניהול תוכן אלו ויחד עם זאת, הן שונות זו מזו במישורים כגון: קלות התפעול, דרישות לידע מוקדם או ניסיון, מבנה הקבצים, אופן ניהול המערכת והגדרותיה השונות וכדומה.

אחסון אתרים בקוד פתוח - המלצות

כאשר מדברים על שירותי אחסון בקוד פתוח עבור מערכות ניהול תוכן זה מצריך תכניות אחסון אתרים אשר מאפשרות לבעליהן גישה מלאה, קלה ונוחה לכל סוגי הקבצים מהן בנויה מערכת ניהול התוכן וכן, לבסיס הנתונים שלה. יש לציין כי אחסון אתרים מסוג הזה המספק ללקוחותיו מערכת ניהול אחסון מסוג cPanel, יאפשר ללקוח גישה מהירה, קלה וידידותית הן לקבצי המערכת והן לבסיס הנתונים. cPanel מאפשר עריכה של כל סוגי הקבצים ישירות על השרת, ללא צורך הורדת הקבצים למחשב, עריכתם והעלאתם בחזרה לשרת. בצורה זו, ניתן לערוך את קבצי המקור, להעתיק או להעביר אותם מתיקיה לתיקיה ולראות את השפעת העריכה באופן מיידי בדפדפן. גם למי שעובדים על שרת מקומי (במחשב) קיימת אפשרות כזו, אולם לאחר עריכת קבצי המקור חובה להעביר אותם לאחסון אתרים בקוד פתוח על מנת שהאתר יוצג ויפעל ברשת האינטרנט.

כאשר מאחסנים אתרים בקוד פתוח של מערכות ניהול תוכן מתאפשרת גם התקנה מהירה של מספר מערכות ניהול תוכן באותו חשבון. במידה ומדובר באחסון אתר עבור דומיין אחד בלבד, ניתן להתקין מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח בתיקיות משנה – Sub Domains ובמידה ומדובר באחסון אתרים עבור מספר דומיינים, ניתן להתקין מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח בתיקיות המהוות כל אחת דומיין בפני עצמו. אחסון אתרים בקוד פתוח יספק גישה למערכת התקנת תוכנות בקוד פתוח, כאשר המערכת הנוחה והידידותית ביותר לשם כך הינה Softaculous. מערכת זו כוללת עשרות מערכות קוד פתוח להתקנה בקליק וכן סקריפטים בקוד פתוח בהם ניתן להשתמש בהתאם לכללים ולמדיניות של כל חברת פיתוח. היתרון הגדול ביותר של אחסון מסוג זה, הינו גמישות וספק אחסון אתרים המאפשר זאת ללקוחותיו, ייתן בידיהם את האפשרות להתקין במקביל ג'ומלה, וורדפרס, דרופל ומג'נטו באותו חשבון אחסון.

אחסון אתרים בקוד פתוח הינו אחת ההתמחויות של חברת ג'טסרבר אחסון אתרים. החברה מספקת ללקוחותיה אחסון אתרים מבוסס Linux בשלוש תכניות אחסון עבור אתרי קוד פתוח ומערכות ניהול תוכן קוד פתוח. כמו כן, מספקת ג'טסרבר גם אחסון אתרים ייעודי עבור ג'ומלה, וורדפרס ומג'נטו. תכניות אחסון ייעודיות אלו מפיקות את המירב והמיטב של אחסון אתרים ותיק ומקצועי עבור מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח. צרו עמנו קשר כבר היום ותוכלו להפיק את המקסימום מאחסון אתרים בקוד פתוח.

זקוקים לאחסון אמין, מהיר ובטוח? צלצלו אלינו:

077-5452546