אחסון בענן SEO

אחסון בענן קיים כבר זמן רב. עסקים בכל קנה מידע כבר מתייחסים לתחום אחסון כמרכיב העיקרי של תשתיות האחסון שלהם וכן, כבסיס של אופטימיזציה למנועי חיפוש – SEO – Search Engine Optimization. האחסון מסוג זה הפך במשך הזמן לאחד המרכיבים החשובים ביותר לצורך הצלחה בתוצאות החיפוש של מנועי חיפוש, בראשם – גוגל. במאמר זה נדון בקשר ההדוק שבין אחסון בענן לבין SEO – קידום אתרים במנועי חיפוש.

זקוקים לאחסון בענן?

ג'טסרבר מציע ללקוחותיה שירות מקצועי ואיכותי.

להזמנת חבילה אחסון בענן אשר תענה על כל הצרכים הטכנולוגיים שלכם

לחץ כאן

השפעה על סיכויי SEO?

אחסון בענן הולך יד ביד עם שיפור האופטימיזציה של האתר למנועי חיפוש. אופטימיזציה למנועי חיפוש הינה אחת הדרכים להגדלת החשיפה של כל בית עסק או ארגון. חיפוש ביטוי בגוגל אשר מוביל להצגת תוצאת חיפוש המקשרת לאתר בית העסק או הארגון, תגרום ללקוחות פוטנציאליים להיכנס לתוצאת חיפוש זו (לאתר). לקוחות פוטנציאליים אלו עשויים להעלות את סיכויי ההמרה ולהגדיל עבור בית העסק או הארגון את מעגל לקוחותיו ואת רווחיו. כמובן, קיימים מרכיבים רבים נוספים אשר עשויים להגדיל את דירוג ה- SEO של האתר, אולם יש לציין כי אחסון בענן הינו מרכיב בעל השפעה עצומה על ההצלחה של אתר העסק או אתר הארגון.

אחסון בענן – השפעה על SEOכאשר משתמשים באחסון בענן מוריד משמעותית את הזמן הדרוש לטעינת דפי האתר. גוגל עובד על פי אלגוריתם אשר מציג תוצאות חיפוש בהתאם לדירוג הדף בתוצאות: ככל שהדף רלוונטי יותר לשאילתה, כך יוצג גבוה יותר בתוצאות החיפוש – בתחילתן. גוגל, כמו יתר ענקי החיפוש, למעשה מעודד בעלי אתרים לספק לגולשים ברשת האינטרנט את חווית המשתמש הטובה ביותר. עיכוב בזמן הטעינה של דפים באתר עלול להוביל לקוחות פוטנציאליים לעזוב את תוצאת החיפוש ולעבור לתוצאת חיפוש אחרת. אחד מהקריטריונים לכך הוא מהירות הטעינה של דפי האתר וככל שהדף נטען מהר יותר, כך עולה הדירוג שלו בתוצאות החיפוש. נדגיש, כי בהיבט SEO, מהירות הטעינה של האתר מהווה אם כן גורם משמעותי להצלחת האתר בתוצאות החיפוש. טעינה מהירה של דפי האתר ניתן להשיג באמצעות שימוש בטכנולוגיית אחסון בענן.

אחסון בענן פועל באופן מדרגי, כך שהאתר יכול לעלות ממספר מיקומים שונים בעולם, בהתאם למיקום הגיאוגרפי של המשתמש. באופן זה, הגישה לאתר אינה תלויה בהכרח במיקום הפיזי של שרת האחסון, אלא במספר גדול של שרתים המפוזרים ברחבי הגלובוס, כך שמכל מקום ממנו יעלה האתר, בזכות אחסון בענן, לא יצטרך לעבור דרך מספר צמתי אינטרנט בעולם אלא יעלה מהמיקום הקרוב ביותר למשתמש. המשמעות הינה קיצור ניכר של זמן טעינת דפי האתר, שיפור חווית המשתמשים והגדלת סיכויי ההמרה שלהם. נציין בהקשר זה, כי אחסון בענן הינו פתרון מושלם עבור תצוגה ותפעול אתרי אינטרנט במכשירים ניידים כמו טלפונים חכמים, אייפד וטאבלטים. ניכר כי האינטרנט עובר במהירות ובשיעור גבוה למכשירים ניידים ועל מנת לספק חווית גלישה ושימוש באתר, אחסון בענן עושה את העבודה באופן הטוב ביותר: יציבות, טעינה מהירה וזמינות מהווים בהקשר זה נדבך מרכזי של SEO עבור נראות ותפעול אתרים במכשירים ניידים.

כאשר מאחסנים בענן, אז מבטיחים ביצועים טובים יותר של האתרים המאוחסנים בענן ומניעה של פגיעה בתעבורת האתר, גם כאשר זו מגיעה בתקופות מסוימות לשיאים. במקרה הטוב, השיאים בתעבורה מתרחשים בזכות עליה משמעותית בהתעניינות הגולשים ברשת בשירות או במוצרים שהאתר מספק. במקרה הפחות טוב, שיאים בתעבורת האתר עלולים להתרחש כתוצאה מניסיונות פריצה לאתר או ניסיונות להשבית אותו, למשל על ידי מתקפות DDOS. בזכות הארכיטקטורה של מערכת אחסון גם בתקופות של שיאים בתעבורה, האתר ימשיך לשרת את משתמשיו ואת הגולשים ברשת, היות וניהול התעבורה יכול להתבסס על מספר שרתים בענן ולא רק על שרת אחד. ללא כל ספק, הבטחת תעבורה תקינה מהווה לא רק אבן יסוד ואבן בוחן לזמינות האתר ברשת האינטרנט, אלא גם להצלחת האתר בתוצאות החיפוש של גוגל.

ארכיטקטורת כזאת מבטיחה יותר מאפשרויות אחסון אחרות, כי מתקיימת הגנה מפני בוטים, סקריפטים זדוניים, נוזקות ורובוטים – אשר עלולים להשפיע לרעה על נראות ותצוגת האתר. מיותר לציין כי אופטימיזציה למנועי חיפוש מצריכה זמינות של 100% על מנת שהאתר יוצג בכל עת בתוצאות החיפוש של גוגל. ירידה בזמינות האתר עקב פגיעת אבטחה או פרצת אבטחה מורידה משמעותית את דירוג האתר עד כי כך שהוא עלול להיכנס לרשימה שחורה ולא להיות מוצג כלל בתוצאות החיפוש. אחסון בענן כולל הפעלה של מספר שרתים אשר כל מטרתם הינה לנתר ולחסום גורמים עוינים אשר עלולים לגרום נזק לאתרים אשר במערך האחסון. שרתי חומת אש למשל, שרתי אנטי וירוס ושרתים ייעודיים נוספים אשר מגנים על האתרים מפני נוזקות וספאם. במישור זה, אחסון גם עשוי לייעד שרתים לצורך גיבוי אתרים או גיבוי חשבונות אחסון, כך שבמקרה אסון ניתן יהיה לשחזר את האתר או את כל חשבון האחסון, תוך פגיעה מינימלית בזמינות האתר.

לאחסון בענן קיים יתרון SEO נוסף על פי פתרונות אחסון אחרים והוא נשען על העובדה כי ספקי שירות אחסון בענן הם בדרך כלל גדולים דיים כדי להעסיק צוות טכנולוגי גדול ומקצועי אשר עושה שימוש בכלים רבים לצורך שמירה על תפקוד תקין של מערך השרתים בענן וכמו כן, נותן ללקוחות תמיכה טכנית ופתרונות יעילים למגוון מצבים בהם הם עשויים להיתקל בשגרה. המשמעות מבחינת SEO כאן היא ברורה לחלוטין: ככל שתחזוקת מערך האחסון טובה יותר, כך עולה הסיכוי של האתרים במאוחסנים בענן לקבל דירוג גבוה יותר בזכות הזמינות הגבוהה שלהם, התפקוד השוטף שלהם, הנראות שלהם והאבטחה שלהם.

אחסון בענן – ג'טסרבר בע"מ

אחסון בענן בחברת ג'טסרבר מבטיח לכם שירות מנוהל תחת ארכיטקטורת הענן של ג'טסרבר – המתקדמת והמאובטחת ביותר עבור כל צרכי האחסון שלכם. ג'טסרבר מספקת ללקוחותיה מגוון שירותים המבוססים על אחסון בענן. חבילות של ג'טסרבר אינן מוגבלות בנפח ואינן מוגבלות בתעבורה בזכות העבודה שארכיטקטורת הענן של החברה מבטיחה כי לא משנה מה נפח האתר שלכם ולא משנה מה נפח התעבורה שלכם, כלקוחות ג'טסרבר אתם תוכלו להתמקד במישורים העסקיים שלכם ולא לדאוג מגדילה בנפח או בתעבורה של האתר שלכם.

אחסון בענן – הצעה מיוחדתאחסון  בג'טסרבר מספק גם שירות ייעודי לחברות קידום אתרים – חברות SEO אשר מבקשות להקים מערך אתרי לווין לאתר מרכזי. השימוש באתרי לווין לאתר מרכזי אחד הוכח לא אחת כתורם רבות לאופטימיזציה למנועי חיפוש, בכך שאתרי הלוויין למעשה מושכים תעבורה מתוצאות חיפוש גוגל ומעבירות אותה לאתר המרכזי  – האתר המקודם. יש לציין כי אלגוריתם החיפוש של גוגל יודע לזהות קישורים נכנסים לאתר ולשייך אותם לכתובת ה- IP של האתר המוציא את הקישור. כאשר כתובת ה- IP של האתר המוציא את הקישור זהה לכתובת ה- IP של האתר המרכזי, מבחינת גוגל הדבר נחשב לקישור חסר משמעות ולכן אין הדבר תורם כלל ל- SEO. לעומת זאת, קישור נכנס לאתר מכתובת IP שאינה זהה לאתר המרכזי, עשויה לתרום רבות להעלאת דירוג האתר. ארכיטקטורת אחסון בענן של ג'טסרבר מאפשרת לחברות להקים מערך אתרי לווין ולהשתמש בכתובת IP נפרדות בעלות C-Class שונה, כך שאתרי הלוויין לא יזוהו באותה כתובת IP של האתר המרכזי. במצב זה, יכולות חברות קידום אתרים להשתמש בחשבון אחסון אחד עבור אתרי לווין ולהגדיר כתובת C-Class שונות מתוך חשבון זה.

מעוניינים במערך אחסון בענן לקידום אתרים? ג'טסרבר מציעה לכם שירות מבוסס אחסון בענן אשר יאפשר לכם להקים מערך אתרי לווין לאתר מרכזי ולקדם אותו במנועי חיפוש.

 להזמנת חבילת אחסון בענן לחצו כאן