אירוח אתרים לעסקים הינו בבחינת אבן יסוד להצלחתו הכלכלית של כל עסק או ארגון. אמנם אתר האינטרנט של בית העסק או הארגון מהווה עבורו כלי שיווקי, מסחרי ותדמיתי רב עוצמה, אולם יש לציין כי לא פחותה השפעתו לשלילה או לחיוב של אירוח אתר העסק אצל ספק אחסון אתרים. במאמר זה נדון הן בהשפעה שיש לתחום זה על הצלחת בית העסק ברשת האינטרנט או במניעתה והן בנושאים בהם על בית העסק להתחשב כשהוא בוחר ספק אירוח אתרים.

אירוח אתרים לעסקים

אירוח אתרים לעסקים, או אחסון אתרים לעסקים מאפשר לבית העסק ולארגון להציג את אתר האינטרנט שלו ברשת האינטרנט. בין אם מדובר באתר מסחר המשמש כחנות מקוונת או אתר תדמית המשמש להצגת תחום ההתמחות והשירות של העסק – אתר אינטרנט חדשני, עדכני, מעוצב ואשר עבר אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) – יהווה עבור בית העסק אמצעי מהותי להגדלת מחזור העסקאות ומעגל הלקוחות. אולם, ללא אירוח אתרים לא יוכל בית העסק להציג את האתר ברשת האינטרנט מכיוון שאירוח משכיר למעשה לבית העסק נפח אחסון בשרת אינטרנט על מנת להציב בו את קבצי האתר ואת בסיס הנתונים שלו ולפעול על פי מערכי הפקודות והמנגנונים שהוגדרו באתר עבור נראות ותפעול.

אירוח טוב מאפשר לבית העסק, במידה והוא חפץ בכך, להפעיל תיבות דוא"ל תחת דומיין האתר, להפנות דומיינים נוספים שרכש בית העסק לדומיין הראשי שלו וכן, להפעיל אתרי מישנה תחת סאב דומיינים של בית העסק. אולם, אין די בכך. אירוח אתרים לעסקים חייב לקחת בחשבון כי איכות האירוח תהווה עבור בית העסק כר פורה להתפתחות או פח אליו הוא עלול ליפול. במה דברים אמורים? ניקח למשל אירוח אתרים לעסקים אשר מפעיל מערכת ניטור ואבטחה לשרתי האינטרנט אשר בבעלותו. ספק אירוח אתרים כזה מבטיח מראש לעסק שהאתר שלו מאוחסן אצלו, כי האתר ובסיס הנתונים הינם חלק ממערך אבטחה אשר ימנע פריצות לשרת האחסון, פריצות או ניסיונות פריצה לאתר ולבסיס הנתונים וכמו כן, יתריע כאשר יזהה אפשרות למהלכים מעין אלו ויורה לאנשי ה – IT של בית העסק לפעול להסרת סיכוני האבטחה שהתגלו. במצב זה יכול בית העסק להשקיע את כל מרצו וכשרונו בפיתוחו העסקי מבלי חשש וצורך להשקיע משאבים נוספים לאבטחת סביבת אירוח האתר. לעומת זאת, ספק אירוח אתרים לעסקים אשר מטיל את כל האחריות לאבטחת סביבת אירוח האתר על הלקוח – בית העסק, עלול לגרום לו לא רק להוצאות נוספות, אלא אף לפגיעה ממשית באתר, שכן לא כל בית עסק מצוי בתחום זה ולא כל בית עסק מסוגל לקחת על עצמו מחויבות טכנולוגית שהוא אינו מצוי בה ואינו עוסק בה למחייתו.

מחפשים אירוח אתרים מקצועי, אמין וכזה אשר ינטר ויאבטח את מערך אירוח האתר שלכם 24/7?  צרו עמנו קשר כבר היום:

077-5452546

והצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצים שלנו

 דרישות מספק אירוח אתרים 

אירוח אתר מהווה כאמור בסיס כבד משקל להצלחת בית העסק או הארגון, בשונה מאירוח אתרים פרטיים למשל אשר ברוב המקרים אין מהם ציפייה להפקת רווחים כספיים. בחלק זה של המאמר נציג מספר דרישות מספקי אירוח. דרישות אלו הינן המלצה ובכל מקרה לגופו יש לתת משקל מתאים לכל דרישה שתוצג להלן.

 • סוג האחסון: אירוח אתרים חייב לאפיין יחד עם בית העסק את סוג האחסון המתאים לו ביותר. אחסון אתרים שיתופי יאפשר לבית העסק לפעול תחת חבילת אחסון אתרים המשותפת בכתובת ה – IP שלה לאתרים נוספים באחסון השיתופי. אחסון VPS יאפשר לבית העסק לפעול תחת שרת וירטואלי עליו יוכל להתקין תוכנות ולהפעיל מערך אחסון מבודד משרתים וירטואלים אחרים. אחסון אתרים ריסלר יאפשר לבית העסק לפעול בעצמו כחברת אחסון אתרים ולמכור חבילות אחסון אתרים ללקוחותיו. בכל מקרה, אירוח חייב לאפשר גמישות במעבר בין תכניות.
 • מהירות שרת האחסון: חברת אירוח תמיד פועלת למען הצלחת לקוחותיה באופן מקצועי ואמין, תדאג ששרתי אחסון האתרים יהיו מתאמים מבוססים דיסקים SSD ויריצו LiteSpeed לניהול השרתים. מהירות עליית האתר משפיעה מאד על אמינות בית העסק ועל אחוז נטישת האתר אשר עלול להיות גבוה במידה והאתר אינו נטען במהירות. כמו כן, מהירות הטעינה של אתר בית העסק הינה אחד הפרמטרים החשובים בדירוג האתר בתוצאות החיפוש של גוגל.
 • זמינות שרת האחסון: על שירותי האירוח לספק זמינות של 100% באופן שבו לא יקרה מצב שאתר בית העסק לא יפעל ברשת האינטרנט עקב בעיה כשלהי בשרת האחסון. מומלץ מאד לבדוק סטטיסטיקות של חברת האחסון וגם סטטיסטיקות חיצוניות על מנת לוודא כי זמינות שרת האחסון עומדת על 100%

 

אירוח אתרים לעסקים המלצות

עלות האחסון: מחירי אירוח הינם שונים בין חברות האחסון וכן שונים בין סוגי האחסון. למרות ששירות אינו נמדד רק לפי מחירו, חובה על ספק אירוח אתרים להציג מחירים ברורים לכל תכנית וחבילת אחסון וכן לספק לבית העסק חשבונית מס קבלה עבור ביצוע כל תשלום וזאת, על מנת שבית העסק יוכל להצהיר על אירוח האתר כהוצאה מוכרת לשלטונות המס.

 • מגבלות נפח ותעבורה: אסור שאירוח אתרים יוגבל בנפח האתר ו/או בתעבורה החודשית שלו. חברות אירוח אתרים חייבות לאפשר אחסון אתרים שיתופי ללא מגבלות נפח ותעבורה על מנת לאפשר לבית העסק להגדיל ככל האפשר את נפח האתר (מוצרים, שירותים, תדמית) וליהנות מתעבורה חודשית ללא הגבלה. בצורה זו יוכל בית העסק לעשות שימוש בפלטפורמה המקוונת שלו ללא חשש מהפסקת פעילות האתר במידה ועבר את סך התעבורה החודשית שהוקצתה לו.
 • מפרט האחסון: בדומה לשונות הקיימת במחירים קיימת גם שונות במפרט האחסון המוצע לבתי עסק. מומלץ לבחור במפרט אחסון עשיר אשר אינו מגביל את מספר בסיסי הנתונים, אינו מגביל את מספר הסאב דומיינים, אינו מגביל את הפניות הדומיין ואינו מגביל את מספר תיבות הדוא"ל שניתן לנהל בחשבון האחסון. ספק אשר מציע מפרט עשיר ללא מגבלות על מאפייני המפרט, מאפשר למעשה לבית העסק לצמוח ולפתח את היקף הפעילות המקוונת שלו ברשת האינטרנט.
 • התקנה אוטומטית של מערכות מקוונת: על אף שהתקנת פלטפורמות מקוונות אינה בהכרח צורך של בתי העסק, מומלץ לבחור בחברת אירוח אתרים אשר מאפשרת ללקוחותיה להתקין באופן אוטומטי מגוון פלטפורמות מקוונת. מומלץ לבחור בחברה, אשר קיים בפאנל ניהול האחסון שלה Softaculous הכולל עשרות פלטפורמות מקוונת להתקנה אוטומטית. מעבר ללימוד העצמי, מאפשרות מערכות אלו לשפר ולייעל תהליכים עסקיים שונים על ידי התקנת תוכנות כמו CRM, מערכות ניהול תוכן שונות, סקריפטים ועוד.
 • תעודת SSL: בתי עסק וארגונים אשר מפעילים פלטפורמות מסחר מקוונות, חייבים להתקין בחשבון אחסון האתר תעודת SSL. חברת אירוח אתרים לעסקים חייבת לאפשר לבית העסק להתקין תעודת SSL מסחרית או תעודת SSL חינמית (Self Signed). תעודת ה- SSL מצפינה את התעבורה בין האתר למשתמשים בו ומגינה על העברת מידע רגיש כמו שם משתמש, סיסמאות, כרטיסי אשראי וכדומה. הדבר קריטי עבור הפעלת מערכת מסחר מקוונת וכמו כן, גוגל עשוי להעלות דירוג אתרים המשתמשים ב- SSL, שכן אתרים אלו נחשבים בטוחים יותר ואמינים יותר.
 • גיבוי אוטומטי ושחזור: שרתי אחסון אתרים נמצאים בחזית מתקפות של האקרים בכל העולם. בסעיף הבא נדון בניטור ואבטחת המידע, אולם יש לזכור כי במקרה הגרוע מכל עלולים האקרים להשתלט על אתר ואף להפילו. לשם מתן פתרון למצב זה וכן למצב אחר בו השתבש אתר בית העסק, חובה על ספק להפעיל מערכת לגיבוי אוטומטי של כל חשבון האחסון, האתר, הדוא"ל ובסיסי הנתונים – על מנת לאפשר גם למי שאינו מצוי בתחום לבצע עצמאית שחזור, בצורה קלה וידידותית למשתמש. יש לציין כי חברת אירוח אתרים לעסקים אשר מפעילה מערכת גיבוי אוטומטי ושחזור בקליק, תיתן למעשה לבית העסק שקט נפשי בידיעה כי קיים פתרון גם למקרה אסון.
 • ניטור ואבטחת מידע: חברת אירוח אתרים חייבת להפעיל מערכת ניטור ואבטחת מידע בשרתי האחסון שלה. באחריות בית העסק לדאוג ולפעול לניטור ואבטחת אתר העסק, אולם באחריות חברת להפעיל מצידה מנגנון אשר יבקר, יגן ויתריע כל הזמן אודות ניסיונות פריצה או פרצות אבטחה. ספק אירוח אתרים לעסקים אשר יודיע לבית העסק כי התגלתה אצלו פרצת אבטחה באתר, למעשה מגן על אתר בית העסק באופן פרו אקטיבי ומאפשר לו לתקן את הפרצה.
 • רכישת דומיינים: דומיין – שם מתחם אתר האינטרנט של בית העסק הינו חד ערכי ומשמש עבור אתר אינטרנט אחד. יחד עם זאת יש לציין כי חברת אירוח אתרים לעסקים אשר מאפשרת לבית העסק לרכוש ממנה דומיינים נוספים, עשויה לתת בידו את האפשרות להגדיל באופן משמעותי את היקף פעילות המסחר המקוון של בית העסק: דומיינים נוספים – אתרים נוספים המייצגים את בית העסק ברשת האינטרנט.

אירוח אתרים לעסקים ורכישת דומיין

פאנל ניהול אחסון: על מנת שבית העסק יוכל להפעיל את כל מרכיבי אחסון האתר וליהנות מהם לטווח ארוך, על שירותי אירוח לספק לבית העסק פאנל ניהול אחסון קל וידידותי לשימוש. מומלץ מאד cPanel אשר בנוי בצורה קלה לתפעול גם עבור חסרי ניסיון או ידע בתחום אירוח אתרים.

 • תמיכה טכנית: חובה לספק לבית העסק תמיכה טכנית מקצועית ויעילה ואף 24/7 במקרים דחופים. חברת צריכה לאפשר פנייה אליה בטלפון, בדוא"ל ובאמצעות מערכת קריאות שירות. תמיכה טכנית לבית העסק חייבת לתת בידו פתרונות מקצועיים ומהימנים על מנת שבית העסק יוכל להתמקד בפיתוחו העסקי ולקבל את השקט הנפשי הדרוש לו מצד ניהול אחסון האתר.

בחברת ג'טסרבר אחסון אתרים תקבלו אירוח אתרים לעסקים אשר אינו מגביל נפח ותעבורה בתכניות אחסון שיתופי, שרתי אינטרנט מהירים, מפרט אחסון עשיר הכולל גם גיבויים אוטומטיים ושחזור בקליק. אירוח אתרים לעסקים המאפשר התקנת תעודות SSL מסחריות וגם שימוש בתעודת SSL חינם (Self Signed). אירוח אתרים לעסקים מבוסס cPanel לניהול מערך אחסון האתר וניהול תיבות הדוא"ל, אפשרות לרכישת דומיינים וכמובן – תמיכה טכנית על ידי צוות המומחים של ג'טסרבר.

לפרטים והזמנות חבילות אירוח אתרים צלצלו עוד היום:

077-5452546