ניהול שרתי לינוקס אינו זהה לניהול תחנות עבודה לינוקס. לינוקס היא קוד פתוח ויתר על כן, ניהול שרתים האלו רחוק מאד מניהול מערכות הפעלה Windows או Mac OS. שרתי לינוקס הינם שרתים חזקים מאד והם בנויים לספק דרישות גבוהות של עיבוד וביצוע. שרתי לינוקס כוללים תכונות רבות עבור ניהול השרת – תכונות וכלים לניהול רשת. כלי ניהול אלו כוללים תכונות מתקדמות לניהול המערכת ויכולת ניהול מאגרי מידע. אנשים IT המופקדים על שמנהלים שרתים מסוג זה חייבים להכיר ולהבין את אופן ניהול, השונה מניהול תחנות עבודה לינוקס.

ניהול שרתי לינוקס

קיימת תופעה, לפיה לקוחות מתפתים לקנות או לשכור שרת פיזי / וירטואלי במחיר נמוך, לחסוך את עלות ניהול של שרת לינוקס ולצאת מנקודת הנחה שהם יכולים לעשות זאת בעצמם בקלות. ההנחה הרווחת שלהם הינה כי ניתן להסתמך על מדריכים טקסטואליים ומדריכי וידאו ברשת, לשאול שאלות ולבקש הנחיות בפורומים או ברשתות החברתיות. עד כמה שהאפשרות הזו יכולה להיות ישימה, יש לציין כי רוב המדריכים המקוונים מורכבים מאד ואינם יעילים עבור מי שאינם בעלי ניסיון רב בתחום. כמו כן, הפתרונות אותם ניתן למצוא בפורומים וברשתות החברתיות עלולים לא לתת מענה מושלם למצבים מסובכים הכרוכים לעיתים בניהול שרתי לינוקס.

בחברה ישראלית, ותיקה, מקצועית ואמינה – ג'טסרבר תקבלו את שירותי ניהול שרתי לינוקס .

צרו עמנו קשר לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר המשתלמת במיוחד:

077-5452546

 

 איך זה עובד בשוטף?

בחירה בשרת לינוקס מתבטאת ביתרון מובהק של רמות אבטחה גבוהות, יציבות מערכתית וגמישות רבה בניהול השרת. ניהול שרת כרוך בביצוע בחירה של הפצת לינוקס המועדפת לניהול השרת: בחירה בין CentOS, דביאן או אובונטו למשל.

ניהול שרת ייעודי (שרת פיזי) מאפשר שליטה מלאה על השרת, משאביו ואופן תפקודו. ניהול שרתים לינוקס בענן כרוך בהגבלות מסוימות על היכולת להתאמה אישית, בייחוד כאשר מתייחסים לעובדה כי לכל גירסת לינוקס קיימים מאפיינים כאלו ואחרים אשר יש להתחשב בהם לצורך הפעלה של יישומים שונים. ניהול שרת לינוקס ייעודי מצריך אחריות לאבטחת השרת, בעוד שניהול שרת לינוקס על ידי חברת ניהול עשוי להקל על המעמסה באמצעות ניהול מקביל של חומת אש ושירותי הגנה נוספים הדרושים לאבטחת שרתי לינוקס: התקנת עדכוני אבטחה, תיקון וסגירת פרצות אבטחה. היבט נוסף במישור זה הינו ההתייחסות ללוגים המופקים באופן שוטף ומהווים עבור העוסקים בניהול שרתים מסוג לינוקס כלי חשוב לאבחון בעיות ופתרונן.

ניהול שרתי לינוקס מקצועי

ניהול שרת לינוקס ייעודי דורש גם ניהול החומרה וטיפול בה, בעוד שניהול שרת בענן מעביר את האחריות לטיפול בחומרה לידי ספק השירות. כאמור, ניהול  בענן כרוך בהגבלות המופעלות על ידי ספק השירות והדבר מגביל במידת מה את היכולת להתאמה אישית, אם כי אין הדבר פוגע בגמישות ובמדרגיות האופייניים לניהול שרת לינוקס בענן. כמו כן, על בעלי שרת לינוקס בענן להסתמך על מערך האבטחה המופעל על ידי ספק השירות ובמידה וזה אינו ברמה גבוהה – קיימות לא מעט סכנות אבטחה לשרת ולמידע המצוי בו.

מחפשים ניהול שרתי לינוקס? צרו עמנו קשר עוד היום לניהול שרת הלינוקס שלכם:

077-5452546

ניהול שרתי לינוקס באמצעות חברת DevOps

באופן מסורתי, מנהלי IT אינם משתתפים בתהליכי פיתוח תוכנה וקיימת הפרדה ברורה בין מפתחי תוכנה למנהלי מערכות מחשוב. הביטוי DevOps נגזר משילוב של שתי מילים באנגלית: Development ו- Operations. מקור הביטוי נובע מהצורך של ארגונים בשיפור שיתוף הפעולה והתקשורת בין מפתחי תוכנה – Development לבין אנשי ה- IT – Operations. שיתוף הפעולה בין שתי היחידות העסקיות הללו מאפשר להן לעבוד טוב יותר יחד ולהשיג בצורה יעילה יותר מטרות של פיתוח תוכנה ושיפור מוצרים. לרוב, הדבר בא לידי ביטוי בצוות אחד של מפתחי תוכנה ואנשי IT שבו אנשי שתי היחידות העסקיות עובדים יחד לאורך מחזור חיי היישום, החל מפיתוח ובדיקה ועד לפריסה לביצוע. ב- DevOps, לכל הצוות יש תפקיד חופף לאורך מחזור החיים של פיתוח המוצר או התוכנה, כאשר מפתח יבצע משימות בייצור, בעוד שמנהל מערכת יטפל בנושאים במהלך שלב התכנון של המוצר.

ניהול שרתי לינוקס אמין

ספקי שירות DevOps בתחום ניהול שרתי לינוקס עשויים להיות שותף מהימן לניהול תשתיות השרתים ואבטחה פרו אקטיבית שלהם, תוך חיסכון ניכר בזמן עבודה ובעלויות תפעול. ניהול שרתי לינוקס על ידי חברה המספקת שירות DevOps יכלול בדרך כלל תכנון ועיצוב של תשתיות IT ארגוניות, הקצאת משאבים, תצורה, שינוי קנה מידה, ניטור פרואקטיבי, תגובת חירום, פתרון בעיות, אוטומציה, תחזוקה, פעולות אבטחה פרואקטיביות, גיבויים, התאוששות מאסון ועוד. כמו כן, יינתן SLA שונה לכל שרת לינוקס על מנת לענות על הצרכים התפעוליים והעסקיים שכל שרת מייצג. בכל מקרה, ספק שירות DevOps עובד כצוות על מנת להבטיח שהיישומים ושירותי ה- IT יישארו מקוונים: ספק שירות DevOps מספק לא רק מהנדס או איש תמיכה יחיד, אלא מאגר ידע קולקטיבי של צוות אשר צבר ניסיון רב ערך בתחום ניהול שרתי לינוקס.

ניהול שרתי לינוקס באמצעות חברת DevOps עשוי להיות יקר מפז עבור הארגון: מפתחי התוכנה בארגון רוצים להתמקד בקידוד וכתיבת תוכנות. חברת DevOps המתמחה בתחום ניהול שתי לינוקס תטפל בתשתיות, תנהל את השרתים, תבצע תחזוקה ואבטחה פרו אקטיבית ותקיים פרוטוקול התאוששות מאסון. אף ארגון לא ירצה לבזבז חודשים או שנים בלימוד אנשי ה- IT כיצד לנהל שרתי לינוקס. חברת DevOps מגיעה עם ערכות כלים וכלי אוטומציה, יחד עם ניסיון מצטבר רב – על מנת למנוע בעיות פוטנציאליות ולפתור במהירות כל בעיה או תקלה.

ג'טסרבר מספקת שירות ניהול שרתי לינוקס כחברת DevOps ומאפשרת ללקוחותיה ליהנות מניסיון רב שנים בתחום ניהול שרתי לינוקס: תחזוקה ואבטחה פרואקטיבית, גיבויים ותמיכה ברמה הגבוהה ביותר בישראל!

פנו אלינו ותוכלו ליהנות מהשקט הנפשי הדרוש לפיתוח היישומים שלכם והגדלת המחזור העסקי שלכם:

077-5452546