באילו מצבים נצטרך לבצע שכפול אתר לצורך החלפת דומיין בקלות

  1. בסיום פיתוח אתר חדש בדומיין זמני, נרצה להעביר את האתר המוכן לדומיין הקבוע שלו.
  2. כאשר החלטנו לרכוש דומיין חדש לאתר ואנו רוצים להעביר את האתר הקיים לדומיין החדש (הכוונה ברכישת דומיין חדש מתייחסת הן לרכישת אותו שם דומיין תחת סיומת שונה, למשל: העברת הדומיין מהכתובת: domain.com ל- domain.co.il, והן לרכישת דומיין שונה לחלוטין בשם ובסיומת).

המטרה של שכפול אתר לצורך החלפת דומיין – הינה להעלות את האתר תחת הדומיין החדש ולפני הפניית DNS לדומיין, לבצע את כל הפעולות הנדרשות באתר ולצפות בהן לפני העלאתו לרשת האינטרנט. שימו לב, כי על מנת לצפות באתר לפני הפניית ה- DNS, יש לבצע במחשבכם את הפעולות המתוארות במדריך זה – לחצו כאן.

על מנת לעשות שכפול אתר לצורך החלפת דומיין בקלות, נשתמש בסביבת Staging שהינה מערכת לשכפול מקוון של האתר. עבודה על האתר בסביבת Staging, למעשה מבטלת את הסיכון להשבתת האתר או פגיעה בנראות / תפעול שלו. מטרתה של סביבת Staging היא למנוע השבתה של אתר בבנייה או אתר חי ולמנוע את הופעתן של שגיאות בלתי צפויות בו בעקבות שינויים, עדכונים או שדרוגים אשר בוצעו באתר. סביבת Staging מאפשרת ללקוחות אחסון אתרים ליצור עותקים של האתר החי בכדי לצפות בתצוגה מקדימה של גירסת האתר לאחר שהוטמעו בו שינויים או שדרוגים וכך, להחליט אם גירסה זו של האתר תהפוך להיות גירסת האתר החי.

ניתן ליצור מספר גירסאות של האתר באמצעות Staging ובכל גירסה לבצע פעולות שונות. לאחר שתבחנו באופן ייסודי כי השינויים אשר בוצעו באתר הינם לשביעות רצון רצונכם (נראות, תפעול), תוכלו בלחיצת כפתור להעביר את האתר מ- Staging ל- Production.

במאמר זה של ג'טסרבר אחסון אתרים, נדבר על תהליך, שבו נלמד לבצע שכפול אתר לצורך החלפת דומיין בקלות

הערה חשובה: באפשרותכם לבצע Staging אך ורק לאתרים אשר הותקנו באמצעות מערכת Softaculous ב- cPanel, או ייובאו למערכת Softaculous! לחצו כאן – מדריך התקנת אתר במערכת Softaculous. לחצו כאן – מדריך ייבוא אתר למערכת Softaculous.

נצא מנקודת הנחה שכבר נכנסתם ל- cPanel אחסון האתר. במידה ואינכם יודעים או שכחתם את אופן הכניסה ל- cPanel, אנא לחצו כאן: מדריך כניסה ל cPanel.

Jetserver אחסון אתרים – לחצו כאן למגוון רחב של פתרונות ותוכניות מקצועיים! 

לאחר שנכנסתם ל- cPanel אחסון האתר, יש לגלול לרובריקת Software וללחוץ על Softaculous Apps Installer. לפניכם הדגמה:

שכפול אתר להחלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

cPanel יעביר אתכם למערכת Softaculous ובה יש להקיש על אייקון All Installations:

שכפול אתר בקלות לצורך החלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

בדף שתקבלו, תוכלו לראות את כל האתרים אשר התקנתם באמצעות מערכת Softaculous ואת האתרים אשר ייבאתם ל- Softaculous. עבור האתר שנרצה לשכפל, נקיש על האייקון Create Staging, כפי שמודגם בצילום המסך הבא:

שכפול אתר להחלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

Jetserver אחסון אתרים – לחצו כאן למגוון רחב של פתרונות ותוכניות מקצועיים! 

 

לצורך ביצוע Staging, נגדיר בעמוד הבא את התיקייה שבתוכה נרצה לייצר את האתר המשוכפל. כמו כן, נוכל להגדיר שם מובחן לבסיס הנתונים של האתר המשוכפל. לאחר מכן, לחצו על Create Staging:

שכפול אתר להחלפת דומיין

וודאו שהגדרתם תיקייה שונה מזו של תיקיית השורש של האתר החי לצורך שכפול האתר:

מדריך לשכפול אתר להחלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

המערכת תבצע בדיקה של המידע שהגשתם לצורך שכפול האתר ולאחר מכן תציג מסך מסכם ובו הודעה על הצלחת ה- Staging. כמו כן, כפי שמודגם להלן, תוכלו להשתמש בקישורים לצד הקדמי ולפאנל ניהול האתר המשוכפל:

שכפול אתר לצורך החלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

הודעה על שכפול האתר תישלח גם לכתובת האימייל שלכם:

איך נשכפל אתר להחלפת דומיין

שכפול אתר לצורך להחלפת דומיין

בשלב זה, תוכלו לבצע באתר המשוכפל כל שינוי / עדכון / שדרוג שתרצו ולבדוק את איכות  האתר המשוכפל על כל מרכיבי הנראות והתפעול שלו לאחר השינויים שביצעתם.

במידה והחלטתם להחליף את האתר המשוכפל באתר החי הנוכחי, כל שעלינו לעשות הוא לחזור לרשימת האתרים בעמוד All Installations, כאשר לצד האתר המשוכפל תראו אייקון ייחודי לאתר משוכפל – Push to LIve. לחיצה על אייקון זה לצד האתר המשוכפל, תתחיל בתהליך העברת האתר המשוכפל לפעול במקום האתר:

שכפול אתר להחלפת דומיין

שכפול אתר להחלפת דומיין

לאחר לחיצה על האייקון, יתקבל עמוד ובו אזהרה בדבר החלפת הקבצים ובסיס הנתונים של האתר החי בקבצים ובבסיס הנתונים של האתר המשוכפל. לתשומת לבכם: פעולה זו תוציא לפועל את השינויים / עדכונים / שדרוגים / התקנות שביצעתם באתר שעבר Staging. פעולה זו תחליף למעשה את האתר החי הנוכחי באתר המשוכפל בו ביצעתם שינויים. מומלץ מאד שתהיו בטוחים ב-100% כי הנכם שלמים עם ביצוע פעולה זו!

שכפול אתר בקלות לצורך החלפת דומיין בפאנל אחסון

לחיצה על כפתור Push to Live תתחיל בתהליך ההחלפה על פי הגדרות ברירת מחדל. קיימת אפשרות לעבור לטאב Customize ולהתאים אישית את מאפייני החלפת האתר החי באתר המשוכפל. המערכת תבצע בדיקה של הנתונים:

שכפול אתר בקלות לצורך החלפת הדומיין

לבסוף, המערכת תציג מסך מסכם ובו הודעה על הצלחת תהליך העברת האתר שהיה בסביבת Staging לסביבת Production וכן, קישורים לצד הקדמי ולפאנל ניהול האתר:

שכפול אתר לצורך החלפת דומיין

Jetserver אחסון אתרים – לחצו כאן למגוון רחב של פתרונות ותוכניות מקצועיים!