שירותי ענן מומלצים

שירותי ענן מומלצים מתבססים על העובדה כי עסקים וצרכנים מסתמכים יותר ויותר על פתרונות אחסון מבוססי ענן במקום על חומרת אחסון מקומית בבית העסק או בארגון. שירותי ענן מומלצים מבטיחים כי כל סוגי הקבצים מאוחסנים בענן, למעשה על תשתית חשבת שירותי הענן, כך שללקוחות הקצה נחסך הצורך להשקיע במרכז נתונים, חומרה וקישוריות כפולה לתשתיות חשמל, מיזוג אויר ורשת האינטרנט. במקום זאת, שירותי ענן מומלצים כגון אמזון עם S3  -Simple Storage Service, דרופבוקס, גוגל דרייב של חברת Google, או Azure של מיקרוסופט – מציעים שטחי אחסון מקוונים במחירים שונים, תוך הבטחת זמינות גבוהה של המידע, תמיכה במכשירים ניידים ואבטחת המידע המאוחסן בשירות הענן.

שירותי ענן מומלצים בארץשירותי ענן מומלצים אינם מציעים רק אחסון קבצי מידע שונים בענן, למרות שכאמור, אפשרות זו מבטיחה ללקוחות הקצה (פרטיים ועסקיים) היעדר תלות בתשתית והגנה על המידע בענן. שירותי הענן מציעים גם אחסון בסיסי נתונים בענן. נסביר תחילה את המשמעות של אחסון בסיסי נתונים בענן, על מנת להבין את סוג השירות. בסיסי נתונים מהווים עבור אתרי אינטרנט, אפליקציות ותוכנות – מקור אחסון מידע. המידע המאוחסן בבסיס הנתונים ניתן לשליפה באמצעות שאילתות המתבצעות על ידי המשתמש, או שאילתות המתבצעות באופן אוטומטי על ידי מערכת האם של בסיס הנתונים. אלטרנטיבה (הרבה פחות טובה) לשימוש בבסיס נתונים, הינה הצבה של הנתונים ושימוש בהם כחלק מקוד המקור של המערכת. שירותי ענן מומלצים המציעים אחסון בסיסי נתונים בענן, מאפשרים לבית העסק או לארגון להרחיב את מאגר המידע שלו ללא חשש וכך להרחיב ולייעל את הפעילות העסקית. בעניין אבטחת המידע של אחסון בסיסי נתונים בענן, מומלץ כמובן לשקול עבודה מול ספק שירותי ענן אשר מאפשר עבודה עם מסד נתונים כגון Oracle המשתמש בהצפנה תמידית כדי לשמור על אבטחת המידע.

שירותי ענן מתייחסים לבסיס נתונים בענן כשירות – DbaaS. אחד היתרונות הגדולים ביותר של בסיס נתונים כשירות, הינו במתן גישה לטכנולוגיות שהיו בעבר נחלת ארגונים גדולים בלבד. רוב הפלטפורמות המספקות שירות זה ניתן לנהל באופן עצמאי ובעזרת ממשקים ידידותיים למשתמשים, אך עם זאת יש לציין כי בסיס נתונים כשירות מצריך לעיתים קרובות סיוע מאנשי מקצוע המומחים בתחום: מנהלי מסד נתונים – DBA.

במאמר זה נדון בחברת ג'טסרבר כחברה המספקת שירות ענן מומלץ לאחסון בסיסי נתונים בענן, בפרט – שירות ענן לגיבוי בסיס נתונים Oracle דרך RDS של אמזון. מחפשים גיבוי לבסיס נתונים אוראקל?

 לקבלת הצעה לגיבוי אוראקל דרך שירות RDS של אמזון פנו אלינו בטלפון:

077-5452546

שירותי ענן מומלצים במחיר טובשירותי ענן מומלצים – אמזון RDS

שירות ענן מומלץ במיוחד הינו זה של חברת Amazon – אמזון, אשר מציעה שירות מסד נתונים יחסי: RDS – Relational Database Service. בסיס נתונים יחסי הינו אוסף של טבלאות המאורגנות בקובץ, מהן ניתן לגשת לנתונים או להרכבם בדרכים מגוונות, ללא צורך בארגון מחדש של טבלאות בסיס הנתונים. בבסיס נתונים יחסי, שאילתות SQL משמשות הן עבור שאילתות אינטראקטיביות לקבלת מידע מבסיס הנתונים והן לאיסוף נתונים. הרעיון המרכזי של בסיס נתונים יחסי הינו שימוש במפתח חד ערכי בכל טבלה אשר משויך לכל שורה בטבלה המייצגת שורת נתונים אודות פרט ספציפי אחד בלבד. לדוגמא: טבלה אחת של בסיס הנתונים תכיל מידע דמוגרפי אודות קבוצת אנשים כגון גיל, מגדר, מקום מגורים. טבלה אחרת בבסיס הנתונים תכיל מידע כספי כגון משכורת חודשית, צבירה לגמלאות, חסכונות פרטיים. מכל טבלה ניתן להוציא נתונים, אולם ניתן גם להצליב מידע מטבלאות שונות על מנת לקבל מידע ספציפי יותר.

שירותי הענן המומלצים של אמזון מאפשרים אחסון מסדי נתונים של אמזון עבור שישה מנועי מסדי נתונים: Amazon Aurora  PostgreSQL, MySQL, MariaDB, Oracle Database, ו- SQL Server. שירות RDS מקל על ביצוע הגדרות, והפעלה של בסיסי נתונים יחסיים בענן. RDS מספק יכולת חסכנית וגמישה להקצאת חומרה, הגדרת בסיסי נתונים, תיקונם וגיבויים, תוך אפשרות אוטומציה של משימות ניהול אלו. RDS של אמזון למעשה מאפשר ללקוח הקצה להתמקד בפיתוח היישומים המקוונים שלו ולהגדיל את נפח הפעילות העסקית, כאשר בסיס הנתונים שלו זוכה לזמינות גבוהה, תאימות ואבטחה מרבית.

שירותי ענן מומלצים – MYSQL בענן עם RDS

שירותי הענן של אמזון עבור MySQL (בסיס נתונים יחסי פופולרי מאד בעולם הקוד הפתוח) ו- RDS, מקלים מאד על הגדרת בסיס הנתונים בענן, פריסתו בענן והרחבתו, תוך שימוש חסכוני בחומרה. RDS עבור MySQL מאפשר למפתחים ולארגונים להתמקד בפיתוח יישומים והרחבת הפעילות העסקית, תוך ניהול זמן יעיל באמצעות אוטומציה של ניהול משימות, לרבות גיבוי, תיקון בסיס הנתונים, ניטור, אבטחה ושכפול.

שירותי ענן מומלציםניתן לציין כי אחד הלקוחות המפורסמים של RDS עבור MySQL הוא Airbnb אשר על מנת לתמוך בביקוש הרב לשירותיה משתמשת בשירות אמזון S3 לאחסון וגיבויים, לרבות 10 טרה של תמונות משתמשים וכן העבירה ת בסיס הנתונים הראשי שלה MySQL לשירות אמזון RDS. Airbnb בחרה באמזון RDS היות ולפי הצהרתה, הדבר מפשט משימות ניהוליות רבות הכרוכות בבסיס הנתונים וכן, המיגרציה כולה ארכה רק 15 דקות בהן היה שירות Airbnb מושבת ולקוחות החברה לא סבלו מהיעדר הזמינות של המערכת.

שירותי ענן מומלצים של חברת ג'טסרבר – גיבוי אורקל עם RDS

שירות הענן המומלץ של אמזון RDS מאפשר לעבוד עם בסיס הנתונים אורקל – Oracle Database (מערכת ניהול מסדי נתונים אשר פותחה על ידי חברת אורקל). באמצעות אמזון RDS ניתן להקים, להפעיל ולפרוס בסיס נתונים של אורקל בענן. קיימים מספר סוגי רישיונות להפעלת בסיס הנתונים של אורקל אשר מתומחרים באופן שונה. אמזון מחייבת את לקוחות אורקל RDS רק עבור המשאבים בהם הם משתמשים, ללא השקעה מראש, כאשר פריסת Multi-AZ של אמזון ניתן להכיל עומסי עבודה קריטיים בזמינות גבוהה ללא חשש לכשל, כיוון שבסיס הנתונים הראשי משוכפל למאגר משני ומסונכרן אליו.

אמזון RDS מציעה ללקוחותיה גיבוי של בסיס הנתונים אורקל לאמזון S3 – גיבוי Snapshot של בסיס הנתונים. חברת ג'טסרבר הישראלית משווקת גיבוי בסיס נתונים אורקל דרך RDS של אמזון ומאפשרת לכם לרכוש גיבוי לבסיס נתונים אורקל.

לרכישת גיבוי אורקל דרך RDS של אמזון צלצלו כבר היום:

077-5452546