אחסון Linux או אחסון Windows? התשובה לשאלה זו מסתכמת בשימוש המיועד לשרת או לשרתי האחסון: שפת תכנות האתר היא זו אשר תשפיע על הבחירה בין אחסון Linux לאחסון Windows, היות ואתר הכתוב בשפת PHP ועושה שימוש בבסיס נתונים MySQL (כמו מערכות ניהול התוכן וורדפרס, ג'ומלה, דרופל ומג'נטו) יזדקק למערך אחסון Linux ולעומת זאת, אתר דוט-נט יזדקק למערך אחסון Windows. סטטיסטית, השימוש בשרתי Linux גדול יותר מאשר השימוש בשרתי Windows וזאת כאמור, מסיבות הנובעות מדרישות המשתמשים משרת האחסון. כמו כן, משתמשים אשר בכוונתם להפעיל יישום אינטרנט מורכב וקריטי, ימצאו כחובה את המהימנות של שרת אחסון Linux.

אחסון Linuxאחסון Linux מאופיין ככלל בעקומת הלמידה תלולה יותר מאשר עקומת הלמידה לניהול אחסון Windows ומתאים בעיקר למי שצברו די ניסיון ולא יראו 5באחסון Linux כסביבה מרתיעה. אחסון Windows לעומת זאת, מאפשר לחסרי ניסיון ורקע בתחום להשתמש בממשק ידידותי יותר ופשוט יותר אשר עולה בקנה אחד עם הסטנדרטיזציה של Windows ומוצריה.

אחסון Linux נחשב מאובטח ויציב יותר מאשר אחסון Windows, כאשר את רוב השינויים בתצורה של שרתי אחסון Linux ניתן לבצע ללא אתחול השרת. רבים מרגישים (ובצדק) כי על מנת להגיע לזמינות הקרובה ביותר ל- 100% של אתרים, מומלץ להשתמש בשירות אחסון Linux, שכן שרתי Windows נוטים לא לתפקד באופן אופטימלי כאשר הם עומדים מול עומסי עבודה גבוהים לאספקת שירות אחסון אתרים, בסיסי נתונים ואחסון קבצים.

אחסון Linux מככב גם כאשר מדובר באבטחה. ניסיונות הפריצה והפריצות בפועל לשרתי Windows גבוהים הרבה יותר מאשר לשרתי Linux אשר בנויים באופן בו המשתמשים ממודרים והם בעלי הרשאות שונות ומצומצמות לביצוע שינויים בספריות השורש וביישומים.

אחסון Linux – שאלות? פנו אלינו לחברת ג'טסרבר אחסון אתרים ומיטב המומחים שלנו יספקו לכם הסברים ותשובות לכל שאלה בנושא וכמו כן, נציע לכם חבילת אחסון Linux המתאימה בדיוק לצרכי האתר או האתרים שלכם. צלצלו עוד היום:

077-5452546

  מערכת הפעלה

אחסון Linux שונה מאחסון Windows במערכת ההפעלה הפועלת על השרת, כאשר ההבדלים בממשקי המשתמש הם הבולטים ביותר בהשוואה ביניהם. התחביר והפונקציות שנמצאו דרך שורת הפקודה של אחסון Linux אינם דומים כלל ללחיצה על תפריטים באחסון Windows. מערכת ניהול אחסון Linux של WHM ו- cPanel הן מערכות אחסון Linux הפופולריות ביותר והן הידידותיות ביותר עבור כל רמות המשתמשים לצורך ניהול קבצים, בסיסי נתונים ותיבות דוא"ל. כמובן שניתן גם לנהל אחסון Linux באמצעות שורת פקודה, אולם הדבר דורש בסיס ידע נרחב וניסיון רב בהקלדת הפקודות המתאימות לביצוע המגוון העצום של פעולות האפשריות באחסון Linux.

 סביבת עבודה ופיתוח

אחסון Linux משמש בעלי אתרים רבים להקמת קשת רחבה מאד של סוגי אתרים כגון: אתרי תדמית, אתרי מסחר מקוון, בלוגים, אתרי חדשות וכדומה. אחסון אתרים שיתופי בסביבת Linux הינו לרוב הפתרון הטוב ביותר עבור סוג זה של משתמשים, שכן אחסון Linux מסופק בדרך כלל עם כלי ניהול אחסון cPanel וממשקים אוטומטיים להתקנת תוכנות (ג'ומלה, וורדפרס, מג'נטו, phpBB, דפי וויקי ועוד), פלטפורמות, תיבות דוא"ל ובסיסי נתונים. גם משתמשים שאינם בעלי ניסיון רב בתחום, יכולים בזכות אחסון Linux לנהל בסיסי נתונים MySQL, גירסאות PHP של שרת האחסון וחשבונות FTP.

אחסון Linux הוא בחירה טובה עבור מפתחי אינטרנט אשר זקוקים להגדרות פרטיות של שרת Apache או NGINX וכן, עבור מפתחים המשתמשים ב- Perl, PHP או Python. כלי פיתוח אלו נמצאים בשימוש אחסון Linux כבר זמן רב מאד ולכן גם התמיכה בהם ענפה ומפותחת.

בשונה מאחסון Linux, אחסון Windows מתאים יותר לסביבות ארגוניות גדולות אשר עושות שימוש ב- SharePoint או Exchange. אתרים שפותחו בטכנולוגיות Microsoft ASP.NET ו- MSSSQL יצטרכו גם להשתמש ב-אחסון Windows. עבור אחסון Windows ניתן להשתמש במערכת Plesk (זמינה גם עבור משתמשי אחסון Linux) אשר מציעה מספר פתרונות הקיימים ב- cPanel ומסייעת להפעיל את גירסת Windows של LAMP (לינוקס, Apache, MySQL, ו- PHP).

אחסון Linux - אבטחהאחסון Linux – תפעול שוטף ואבטחה

אחסון Linux עדיף לדעת רבים לצורך ניהול מספר גדול של דומיינים. כמו כן, קל יותר לנהל את נפח האחסון באמצעות cPanel ולהקצות לכל דומיין נפח מתאים על פי גודל בסיסי הנתונים שלו ונפח הקבצים שבו. לצורך עבודה בתוך הארגון על בסיסי נתונים קיימים ותוכנות Windows, עדיף כמובן לפנות לאחסון Windows.

אחסון Linux הינו כאמור העדפה של בעלי אתרים רבים, לרבות בעלי אתרים מורכבים מאד הדורשים שילוב של גמישות ויציבות. יחד עם זאת יש לציין כי על אף המאמצים הרבים והטובים של מיקרוסופט במשך השנים לשפר ולייצב את אבטחת מערך אחסון Windows, עדיין אחסון Windows פגיע יותר מאשר אחסון Linux ולפיכך, זוהי סיבה נוספת המציבה את אחסון Linux מעל אחסון Windows בכל הקשור לבניית אתרים, תפעולם השוטף ואבטחתם.

אחסון LINUX התאמה מושלמת לאתראחסון Linux עשוי להיות זמין יותר לפלחי משתמשים גדולים ומגוונים יותר גם בזכות התמיכה הניתנת ללקוחות אחסון Linux. מקורות המידע, הפורומים והקהילות המשתמשות באחסון Linux – גדולים מאד ופרוסים בכל העולם, כך שתמיד ניתן יהיה למצוא תשובות לשאלות תפעול, פתרון בעיות ופיתוח בסביבת Linux.

 עלויות

אחסון Linux זול יותר מאשר אחסון Windows. שרתי לינוקס יכולים לפעול על אותה חומרה במשך שנים רבות מכיוון שקצב השינוי האיטי והאיכות הגמישה של מערכת ההפעלה, גורמים לכך שאין צורך בשדרוגים תכופים על מנת להתאים את השרת לתכונות חדשות.

אחסון Linux זול יותר לתפעול שוטף מאשר ניהול שרתי Windows ויש לציין כי אחסון Windows דורש תשלום עבור רישיונות תוכנה. לינוקס היא מערכת קוד פתוח חופשית ולכן, בשונה מספקי אחסון Windows, ספקי אחסון Linux אינם צריכים לשלם דמי רישוי עבור השימוש במערכת ההפעלה וכך יכולים להוזיל עבור לקוחותיהם את עלויות האחסון.

מעוניינים באחסון Linux? ג'טסרבר – חברת אחסון אתרים המובילה בישראל מציעה חבילות אחסון Linux במחירים אטרקטיביים. צלצלו עוד היום:

077-5452546