ג'טסרבר אחסון אתרים מאפשרת ללקוחותיה לרכוש אחת או מספר חבילות אחסון על פי מפרט שירות שונה. במאמר זה נעזור לכם לבחור את תכנית אחסון האתרים המתאימה ביותר עבורכם. נקודות המוצא שלנו הינן:

  • חבילת האחסון איננה מוגבלת בשטח האחסון.
  • חבילת האחסון איננה מוגבלת בתעבורה.
  • כל שרתי האחסון ממוקמים בישראל.

אנא ראו במאמר זה בגדר המלצה לבחירת חבילת אחסון האתר או האתרים שלכם. במידה ויש לכם שאלות או הבהרות, צרו עמנו קשר ואנו נסייע לכם בשמחה. לתשומת לבכם: ההמלצות במאמר זה נוגעות לאחסון אתרים שיתופי בלבד ולא לתכניות ריסלר או אחסון VPS. נציג להלן סדרה של מצבים טיפוסיים, מהם נגזרת ההמלצה שלנו לבחירת תכנית אחסון:

אחסון אתרים מומלץאני בעל/ת אתר אחד (ובסיס נתונים אחד)

המלצה: תכנית אחסון אישית. אנו ממליצים לבעלי אתר אחד, בין אם אתר זה הינו CMS כגון ג'ומלה, וורדפרס או מג'נטו, ובין אם מדובר באתר סטטי ללא בסיס נתונים, לבחור בתכנית האחסון האישית. תכנית האחסון האישית מוגבלת לדומיין אחד ועושה שימוש בכתובת IP שיתופית. בנוסף לנקודות המוצא שהוזכרו לעיל, די בתכנית אחסון אישית על מנת לספק את כל צרכי האתר ובסיס הנתונים שלו. ברגע שתזדקקו לאחסון של אתר נוסף בחשבונכם, נשדרג אתכם לתכנית האחסון העסקית.

ברשותי יותר מאתר אחד ומספר בסיסי נתונים

המלצה: תכנית אחסון עסקית. כעקרון, פועל כל CMS כמו ג'ומלה, וורדפרס, מג'נטו – עם בסיס נתונים. במידה ואין לכם צורך בכתובת IP פרטית ובתעודת SSL עבור אחד מהאתרים הללו, תעשה עבורכם תכנית האחסון העסקית את העבודה. תכנית האחסון העסקית תאפשר לכם לאחסן מספר בלתי מוגבל של דומיינים ומספר בלתי מוגבל של בסיסי נתונים עבור כל האתרים שלכם. ברגע שתזדקקו לכתובת IP פרטית ולתעודת SSL עבור אחד הדומיינים שלכם, נשדרג אתכם לתכנית האחסון המתקדמת.

יש לי מספר אתרים, מספר בסיסי נתונים ואחד האתרים דורש תעודת SSL

המלצה: תכנית אחסון מתקדמת. תכנית האחסון המתקדמת דומה לתכנית האחסון העסקית, אך ההבדל ביניהן הינו בכך שתכנית האחסון המתקדמת כוללת בתוכה גם כתובת IP פרטית ותעודת Rapid SSL – חינם! תכנית זו מתאימה מאד לאתר מסחר אשר דרושה להם כתובת https ולשם כך יש להקצות לדומיין הספציפי כתובת IP פרטית ותעודת SSL. במידה וטרם רכשתם דומיין co.il עבור הדומיין שלכם – בתכנית האחסון המתקדמת תקבלו דומיין co.il במתנה!

ברשותי אתר ג'ומלה / וורדפרס / מג'נטו וכן, יותר מבסיס נתונים אחד

המלצה: תכנית אחסון אישית. למרות שאתר ג'ומלה, וורדפרס או מג'נטו עושים שימוש בבסיס נתונים אחד עבור כל האתר, לעיתים עולה הצורך בבסיסי נתונים נוספים עבור מערכות ייעודיות אשר יכולות להוות חלקים מהותיים באתר. למשל: אתר ג'ומלה / וורדפרס / מג'טנו אשר מקושר למערכת קריאות שירות שאיננה מובנית כרכיב באתר, אלא מתפקדת כמערכת "חיצונית" (כמו כל אחת ממערכות Softaculous הניתנות להתקנה אוטומטית דרך cPanel אחסון האתר שלכם) והיא מקושרת לאזור או דף באתר עצמו. מערכת כזו דורשת בסיס נתונים משל עצמה ואינה יכולה להתחבר לבסיס הנתונים של האתר עצמו. תכנית האחסון האישית תאפשר לכם להקים מספר בלתי מוגבל של בסיסי נתונים – בהם תוכלו להשתמש עבור כל פלטפורמה אינטרנטית הקשורה בהתקנתה לאתר שלכם:

ברצוני לרכוש אחסון עבור אתר אחד, אבל מספר סאב-דומיינים תחתיו

המלצה: תכנית אחסון אישית. סאב דומיינים יכול להציג אתרים בדיוק באותה מידה וצורה בהם יוצגו תחת דומיין ראשי, למעט העובדה ששם הסאב דומיין יוצג בשורת ה- URL לפני שם הדומיין ולאחריו נקודה, למשל: subdomain.domain.co.il כאשר subdomain מייצג את שם הסאב דומיין ו- domain.co.il מייצג את שם הדומיין הראשי. במצב זה מומלץ לרכוש את תכנית האחסון האישית היות והיא מיועדת לדומיין אחד בלבד, כאשר תחתיו ניתן להפעיל מספר בלתי מוגבל של דומיינים. על הסאב דומיין יכול לפעול כל CMS כגון ג'ומלה, וורדפרס, מג'נטו. במידה ותרצו שאחד מהסאב דומיינים שלכם יהפוך להיות דומיין בפני עצמו, נשדרג אתכם לתכנית העסקית ובמידה ותזדקקו לכתובת IP פרטית ותעודת SSL עבור דומיין זה, נשדרג אתכם לתכנית המתקדמת אשר תעניק לכם גם דומיין co.il במתנה.

יש לי אתר אחד, אך מטעמי SEO דרושה לי כתובת IP פרטית עבורו

המלצה: תכנית אחסון מתקדמת. למרות שמדובר באתר אחד בלבד, במידה ודרושה עבורו כתובת IP פרטית (אפילו ללא תעודת SSL), ההמלצה שלנו היא לרכוש את תכנית האחסון המתקדמת. בתכנית זו תוכלו לאחסן את האתר ולקבל עבורו כתובת IP פרטית אשר תסייע לכם בתכונות הדרושות לקידום האתר. בכל שלב, תוכלו לקבל מאיתנו גם את תעודת ה- SSL ודומיין co.il בחינם הכלולים בחבילה וכן, להעלות לתכנית האחסון המתקדמת מספר בלתי מוגבל של אתרים נוספים (אתרים נוספים לא יקבלו כתובת IP פרטית. בתכנית זו ניתן לקבל כתובת IP פרטית רק עבור דומיין אחד).

רכשתי דומיין אחד ראשי וברשותי מספר דומיינים נוספים שברצוני להפנות אליו

המלצה: תכנית אחסון עסקית. גם כאשר מדובר באתר אחד בלבד אשר פעיל באחסון ורק בהפנייה של דומיינים לדומיין הראשי, מדובר למעשה באחסון של יותר מדומיין אחד. תכנית האחסון העסקית מאפשרת אחסון מספר בלתי מוגבל של דומיינים, כאשר מערכת cPanel לניהול האחסון כוללת מערכת ביצוע הפניות קבועות (301) של שמות דומיין – לדומיין נוסף באותו חשבון. במידה ותרצו להפסיק את אחת ההפניות ולהשתמש באחד הדומיינים כדי להקים תחתיו אתר, לא תזדקקו לשינוי בתכנית האחסון, אלא רק לביטול ההפנייה.

 

אחסון מומלץ לאתרי וורדפרס – אחסון אתרים על גבי SSD (אחסון מהיר ואמין), התקנה אוטומטית של וורדפרס, ביצועי Cache משופרים, מערכת גיבוי ייחודית בעלת פאנל ניהול לשחזור בקליק של חשבון האחסון, תמיכה טכנית מדהימה של טובי המומחים.